Nume
Parola
Vizualizări: 5771
Din categorie: Resurse Web
Misiunile diplomatice ale Republicii Moldova acreditate în străinătate
31 Octombrie 2008 — Mai jos găsiţi o listă a misiunilor diplomatice ale Republicii Moldova în străinătate. De asemenea date de contact şi alte detalii, oferite de MAEIE al Republicii Moldova. Austria acreditare prin cumul OSCE, Agenţiile specializate ale ONU şeful misiunii E.S. dl Victor POSTOLACHI ţara de reşedinţă Austria adresa 1030 Vienna Löwengasse 47/1 tel +431 961-10-27 tel +431 961-10-30 fax +431 961-10-34 e-mail viena@mfa.md Azerbaidjan şeful misiunii E.S. dl Ion ROBU ţara de reşedinţă Azerbaidjan adresa Baku AZ1073 Pr. Husein Djavid, cart. 520, bl.12 tel +99412 497-52-52 tel +99412 510-52-91 fax +99412 510-52-91 e-mail baku@mfa.md Belarus şeful misiunii E.S. dl Ion FILIMON ţara de reşedinţă Belarus adresa Minsk, str. Belorusskaia, 2 tel +37517 289-14-41 fax +37517 289-11-47 fax +37517 289-15-89 e-mail minsk@mfa.md Belgia acreditare prin cumul NATO, Marele Ducat de Luxembourg, Regatul Ţărilor de Jos şeful misiunii E.S. dl Victor GAICIUC ţara de reşedinţă Regatul Belgiei adresa 1050, Bruxelles, avenue Franklin Roosevelt 57 tel +322 732-93-00 tel +322 732-96-59 fax +322 732-96-60 e-mail bruxelles@mfa.md site-ul www.ambasadamoldova.be Bulgaria şeful misiunii E.S. dl Veaceslav MADAN ţara de reşedinţă Bulgaria adresa 1142 Sofia, str. G.S. Rakovski, 152 tel +3592 935-60-11 fax +3592 980-64-75 e-mail sofia@mfa.md Republica Cehă şeful misiunii E.S. dl Valerian CRISTEA ţara de reşedinţă Republica Cehă adresa 160 00 Praga 6 (Bubenec), str. Na Zatorce, 12 tel +420 233323762 fax +420 233323765 e-mail praga@mfa.md site-ul www.ambasadamoldova.cz Republica Populară Chineză şeful misiunii E.S. dl Iacob TIMCIUC ţara de reşedinţă Republica Populară Chineză adresa Beijiung, Ta Yuan Office Building 2. 4. 2 tel +8610 65-32-54-94 fax +8610 65-32-53-79 e-mail beijing@mfa.md Grecia şeful misiunii E.S dl Ion URSU ţara de reşedinţă Grecia adresa 11524, Atena Nea Filofei, str. G. Bacu 20 tel +30210 699-03-72 fax +30210 699-03-71 e-mail atena@mfa.md Franţa acreditare prin cumul Regatul Spaniei, UNESCO, Uniunea Latină, Reprezentant Special al Preşedintelui RM la Consiliul Permanent al Francofoniei şeful misiunii E.S. dna Victoria IFTODI ţara de reşedinţă Franţa adresa Paris, 1 Rue de Sfax, 16 arrondissement tel +331 406-711-20 fax +331 406-711-23 e-mail paris@mfa.md Germania şeful misiunii E.S. dl Igor CORMAN ţara de reşedinţă Germania adresa 10439 Berlin, Gotlandstrasse, 16 tel +4930 446-529-70 fax +4930 446-529-72 site-ul www.botschaft-moldau.de e-mail berlin@mfa.md Israel acreditare prin cumul Republica Cipru şeful misiunii E.S. dna Larisa MICULEŢ ţara de reşedinţă Israel adresa 64045 Tel-Aviv, str. Rembrandt, 38 tel +9723 523-10-00 tel +9723 523-20-00 fax +9723 523-30-00 site-ul www.moldovaembassy.org.il e-mail tel-aviv@mfa.md Italia acreditare prin cumul FAO, FIDA şeful misiunii E.S dl Gheorghe RUSNAC ţara de reşedinţă Italia adresa 00185 Roma, Via Montebello, 8 tel +3906 474-02-10 tel +3906 478-244-00 fax +3906 478-810-92 site-ul www.ambmoldova.it e-mail roma@mfa.md Regatul Unit al Marii Britanii si al Irlandei de Nord şeful misiunii E.S. dna Natalia SOLCAN ţara de reşedinţă Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord adresa 5 Dolphin Square Edensor Road Chiswick London W42ST tel +4420 899-568-18 fax +4420 899-569-27 site-ul www.moldovanembassy.org.uk e-mail londra@mfa.md Letonia şeful misiunii E.S. dl Eduard MELNIC ţara de reşedinţă Letonia adresa LV – 1050, Bastejas bulvari, nr. 14 tel +371 735-91-60 fax +371 735-91-65 site-ul letonia.mfa.md e-mail riga@mfa.md Lituania şeful misiunii E.S. dl Ion CIORNÎI ţara de reşedintă Lituania adresa Vilnius, LT08102, str. Miglos, 61A tel +370 52607914 tel +370 52607916 fax +370 526607915 site-ul lituania.mfa.md e-mail vilnius@mfa.md Polonia şeful misiunii E.S. dl Boris GAMURARI ţara de reşedinţă Polonia adresa 02-710, Warszawa, ul. Imielińska 1 tel +4822 646-20-99 fax +4822 646-20-99 e-mail embassy@moldova.pl Portugalia şeful misiunii E.S. dl Mihail CAMERZAN ţara de reşedinţă Portugalia adresa Str. Goncalo Velho Cabral, 30-31a, 1400-188 tel +351 213-009-064 fax +351 213-009-067 e-mail lisabona@mfa.md România acreditare prin cumul Republica Serbia, Muntenegru şeful misiunii E.S. dna Lidia GUŢU ţara de reşedinţă România adresa Bucureşti, Aleea Alexandru, 40 tel +4021 230-04-74 tel +4021 230-07-32 fax +4021 230-77-90 site-ul romania.mfa.md e-mail bucuresti@mfa.md Secţia Consulară adresa Bulevardul Eroilor nr.8, sector 5, Bucureşti 762432, România tel (+4 021) 410-98-27 fax (+4 021) 410-98-26 e-mail consulat.bucuresti@mfa.md Federaţia Rusă acreditare prin cumul Republica Kazahstan şeful misiunii ___________________ ţara de reşedinţă Federaţia Rusă adresa Moscova, str. Kuzneţkii Most, 18 tel +7495 624-53-53 tel +7495 624-63-42 fax +7495 624-95-90 site-ul www.moldembassy.ru e-mail moscova@mfa.md Suedia acreditare prin cumul Finlanda şeful misiunii E.S. dna Natalia GHERMAN ţara de reşedinţă Suedia adresa Stockholm, str. Engelbrektsgatan, nr.10 tel +468 411-40-64 fax +468 411-40-74 site-ul www.moldovaembassy.se e-mail stockholm@mfa.md SUA acreditare prin cumul Canada, Statele Unite Mexicane, Banca Mondială, Fondul Monetar Internaţional şeful misiunii E.S. dl Nicolae CHIRTOACĂ ţara de reşedinţă SUA adresa DC 20008 Washington, 2101 S Street N.W. tel +1202 667-11-30 tel +1202 667-11-31 tel +1202 667-11-37 fax +1202 667-12-04 site-ul www.embassyrm.org e-mail washington@mfa.md Turcia acreditare prin cumul Emiratele Arabe Unite, Statul Kuwait, Republica Arabă Egipt, Sultanatul Oman, Republica Liban, Regatul Arabiei Saudite, Statul Qatar, CEMN şeful misiunii . ţara de reşedinţă Turcia adresa Ankara, Kaptanpaşa soc.,49 tel +90312 446-55-27 fax +90312 446-58-16 e-mail ankara@mfa.md Ucraina acreditare prin cumul Georgia şeful misiunii E.S. dl Sergiu STATI ţara de reşedinţă Ucraina adresa Kiev, str. Ianvarskogo Vostania, 8 tel +38044 280-77-21 tel +38044 280-77-22 fax +38044 280-77-22 e-mail kiev@mfa.md Ungaria acreditare prin cumul Comisia Dunării şeful misiunii E.S. dl Valeriu BOBUŢAC ţara de reşedinţă Ungaria adresa H-1024, Budapest, Ady Endre u. 16 tel + 36-1-336-3450 fax +361 209-11-95 site-ul moldovaembassy.hu e-mail budapesta@mfa.md Reprezentanţele Permanente ale Republicii Moldova Reprezentanţa RM pe lîngă Oficiul ONU şeful misiunii E.S.Dl Alexandru CUJBA ţara de reşedinţă SUA adresa 35 East 29th Str., New-York, NY, 10016 tel +1212 447-18-67 fax +1212 447-40-67 site-ul un.int/moldova e-mail new-york@mfa.md Reprezentanţa RM pe lîngă Oficiul ONU la Geneva şeful misiunii E.S. dna Tatiana LAPICUS ţara de reşedinţă Confederaţia Elveţiană adresa 1209 Geneva, 28 Chemin du Petit Saconnex tel +4122 733-91-03 fax +4122 733-91-04 e-mail geneva@mfa.md Reprezentanţa RM pe lîngă Comunităţile Europene şeful misiunii E.S. dra Daniela CUJBĂ ţara de reşedinţă Regatul Belgiei adresa Avenue Franklin ROOSEVELT, 55, 1050 Bruxelles tel +322 7400660 fax +322 7400669 site-ul eumission.mfa.md e-mail mission.bru@mfa.md Reprezentanţa a RM pe lîngă Consiliul Europei şeful misiunii dl Andrei NEGUŢĂ ţara de reşedinţă Franţa adresa 67000 Strasbourg, 16 allee Spach tel +33388 36-55-64 fax +33388 36-48-96 e-mail strasbourg@mfa.md Consulatul General al Republicii Moldova la Frankfurt (Germania) consulul general dl Iulian GRIGORIŢĂ ţara de reşedinţă Germania adresa 60433 Frankfurt pe Main Adelheidstrasse, 8 tel +4969 52-78-08 fax +4969 53-10-07 e-mail frankfurt@mfa.md Consulatul General al Republicii Moldova la Istanbul (Republica Turcia) consulul general dl Sergiu Goncearenco ţara de reşedinţă Republica Turcia adresa . tel . fax . e-mail istanbul@mfa.md Consulatul General al Republicii Moldova la Bologna (Italia) consulul general dl Gheorghe MUNTEANU ţara de reşedinţă Republica Italiană adresa str. Antonio Canova 30/32, BO 40138 Bologna tel +(39) 051 53-81-66 fax +(39) 051 53-81-66 e-mail bologna@mfa.md Consulatul RM la Odessa (Ucraina) consul dl Cristian MAMEI ţara de reşedinţă Ucraina adresa Odessa, str. Posmitnogo, 2 tel +380482 33-38-94 tel +380482 50-41-08 fax +380482 33-38-96 e-mail odessa@mfa.md





Statistica

  • 9582 comunicate de presă
  • 324 jurnalişti înscrişi
  • 129 instituţii/companii înscrise
  • 466 utilizatori înscrişi

Valid XHTML 1.0 Strict



Marketing si publicitate